triglütseriid 17.05.00 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Lasin tervisekeskuses mõõta veres suhkru ja kolesterooli taset. Suhkur oli 4,1 ja kolesterool 4,44. Pakuti võimalust mõõta ka triglütseriidi taset, viimane oli 3,88. Öeldi, et on üle kahe korra üle normi. Millest see võib tingitud olla? Olen norm.kaalus 31.a naine. Nagu hiljem selgus olin analüüsi andes esimest kuud rase, kas see võib olla põhjuseks?

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

Rasedus on välja toodud kui üks faktor, mis võib triglütseriidide taset tõsta. Antud juhul pole vaja väga muretseda, võiks veidi piirata rasvasemate toitude söömist. Sünnitusega peaks tase normaliseeruma.

Lugupidamisega

Jüri Laasik