Millised analüüsid teha? 01.06.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Probleemiks on, et me ei saa kaasaga lapsi. Tema uuritud ja korras, minul on siin tehtud erinevaid hormoonanalüüse aga needki pidavat korras olema. Mure on selles, et neid analüüse tehakse tükikaupa, kui mul uus küsimus tekib, siis tellib arst alles analüüsi, tean, et näiteks kilpnäärme hormooni ei ole mõõdetud... ei taha nõuda ka, sest ise ju tahaksin seda südamerahu mõttes...
Küsingi, millised hormoonanalüüse peaks lastetu naine tegema selleks, et välistada lastetuse põhjusena hormonaalsed häired? Ja kas võin minna oma perearsti juurde nimekirjaga ja paluda tal need analüüsid tellida (soovin ise maksta)?

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

Teie poolt tõstatatud küsimust on labori poolt vaadates väga raske lahendada. Seda peaks tegema ikkagi Teie lastetuse probleemiga tegelev arst. Mõningast nõu saab siin kindlasti anda ka günekoloog. Kui Te soovite, võite registreeruda HTI Labori günekoloogi vastuvõtule ja ehk temaga saate mõningad asjad selgeks rääkida. Meie telefon on 6 504 394 ja günekoloogi vastuvõtt toimub kolmapäeviti alates kella 17.30-st. Ka hormoonanalüüsid saab tema välja kirjutada, nii et teil pole vajadust perearsti juurde selle pärast minna.

Lugupidamisega

Jüri Laasik