Hemoglobiinitase ja doonorlus 05.04.06 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tänan eelmise vastuse eest, aga siiski huvitab mind, kui hakkan doonoriks, kas siis vere loovutamise järel on mõned kuud hemoglobiin madalam või kerkib see taas kõrgele mõne päeva või nädalaga? Praegu on tase 17,0, annaks see 400 ml verd ära ja läheks siis näit 150 peale ja püsiks seal mitu kuud, on see üldse reaalne? Tänan!

Mees 42

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,

Doonoritele ongi seetõttu kehtestatud teatud ajavahemik, mille järgi nad tohivad uuesti verd anda. Selleks on 2 kuud, ning selle perioodi jooksul suudab organism esialgse seisundi taastada. Samas pidevalt vers andes muutub ka organismi võime punavere rakke toota kiiremaks ja siis on "aadrilaskmisest" vähem kasu. Aga proovida võite.

Lugupidamisega

Jüri Laasik