helicobakter 18.10.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tervist. Lugesin terviseajakirja, kus gastroenteroloog ütleb, et helicobakterit saab lisaks gastroskoopiale määrata ka hingamistesti abil. Minul on selle bakteri vastane ravi 10 kuu eest läbitud, ehk peaks veel uue analüüsi andma, et veenduda ravi tulemuslikkuses. Kas saab siis seda tõesti hingamistesti abil teha või oli see siiski dr Kariisi võllanali? Tänades Sirje.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere Sirje,
Ei ole "hingamistestist" midagi kuulnud. Küll aga saab ravi efektiivsust teatud määral hinnata spetsiifilise antikeha IgG tiitri languse kaudu. Seda testi tehakse verest. Ka meie labor (www.hti.ee) teeb seda analüüsi.
Tervitades
Jüri Laasik