helicobakter 18.10.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tervist. Lugesin terviseajakirja, kus gastroenteroloog ütleb, et helicobakterit saab lisaks gastroskoopiale määrata ka hingamistesti abil. Minul on selle bakteri vastane ravi 10 kuu eest läbitud, ehk peaks veel uue analüüsi andma, et veenduda ravi tulemuslikkuses. Kas saab siis seda tõesti hingamistesti abil teha või oli see siiski dr Kariisi võllanali? Tänades Sirje.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere Sirje,
Ei ole "hingamistestist" midagi kuulnud. Küll aga saab ravi efektiivsust teatud määral hinnata spetsiifilise antikeha IgG tiitri languse kaudu. Seda testi tehakse verest. Ka meie labor (www.hti.ee) teeb seda analüüsi.
Tervitades
Jüri Laasik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

CEA näidu erinevus

Tere.

Seoses püsivalt mõõduka aneemiaga pöördusin hematoloogi poole, kes tegi üldise vereanalüüsi LTKH laboris 22,02.2017. Analüüsi tulemusel näitas CEA markerit 27,4 ja S-PCA positiivne, ...

Liisa Kuhi

Vastas dr Liisa Kuhi

Tere!

CEA on usaldusväärne kasvajamarker õigel kasutamisel. CEA väärtuse oluline suurenemine võib seostuda soolevähi või pankrease vähiga, kuid ta ei sobi kasvaja varaseks avastamiseks. Nii ...

Loe edasi

Kõrge B12

Pojal on kaksteistsõrmiksoole haavand. Helicobakter on natuke üle normi.
Aprillis 2012 tehti gastriskoopia ja vereanalüüs. Oli kõrge C-reaktiivne valk (S-CRP) - 15 (norm vist alla 5).
20.novembril ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Internetist hangitud teadmisi ei saa alati päris valeks kuulutada, aga nende põhjal kedagi diagnoosida või veel vähem ravida ei soovita ma kindlasti kellelegi.
Aga teie probleemist.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi