körge raua sisaldus veres 04.07.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kui raua sisaldus veres on 218,mis vöib olla selle pöhjuseks ja mis on üldse normaalne sisaldus??

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Kahjuks ei selgu küsimuses, mis ühikutes on raua vastus antud. Kui see on mikrogrammides detsiliitri kohta, siis ei ole väärtus normist väga palju kõrgem, kui mikromoolides liitri kohta, siis on see ligikaudu kümme korda normist kõrgem. Kõrgema väärtuse põhjuseid on mitmeid nagu geneetiline defekt (hemosideroos), rauapreparaatide ülemäärasest tarvitamisest tingitud rauamürgistus, suured vereülekanded, hepatiidid jt.
Täpsemalt praegu raske vastata.
Tervitades
Jüri Laasik