aneemia? 09.06.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Minu 5 a lapsel on kuu ajase vaheajaga tehtud vereanalüüs ja mõlemad korrad on MCV 74ja MCH 24.Õhtuti kurdab et paha on olla. Kuua aega tagasi kurtis pidevalt et tal on süda valus . Tegime EKG kõik oli korras. Minu enda käest küsis üks arst ükskord kas mul on olnud aneemia.Kas see on pärilik?

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Ainult nende kahe näidu järgi küll aneemiat diagnoosida ei saa. Pealegi on MCV väärtus väga normilähedane. Kui punaliblede arv ja hemoglobiini näit on normis pole põhjust muretsemiseks. Aeg-ajalt laske siiski kordusanalüüse teha.
Lugupidamisega
Jüri Laasik.