PTH 03.05.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

LP Dr,
mida väljendab vereproovis määratav PTH ja millest võib sõltuda selle tase? Minu tütrel on pidevalt suhteliselt kõrge PTH (5,93; 8,40), teised näitajad on normaalsed. Kui PTH on üle 7,0, tekib tal väsimus ja nõrkus jne.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

PTH e. parathormoon on kõrvalkilpnäärme hormoon ja selle kõrvalekallete korral peaks kindlasti pöörduma endokrinoloogi poole.
Tervitades
Jüri Laasik