analüüsi erinevus? 04.03.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kumb analüüs on tõene ja miks tekib selline erinevus?
Käisin 22.veebruaril Tartus hematoloogi juures ja õhtul sattusin valudega Maa
riamõisa haiglasse.
Luunini 6 tehtud Puusepa 8
kellaaeg 12:30 22:15
WBS 7,91 9,37
RBC 4,12 3,49
HGB 162 140
HCT 46,2 39,6
MCV 112,1 113.5
MCH 39,3 40,1
MCHC 351 354
PLT 313 265
RDW_CV 14,5 14,7
Valud olid juba enne esimest analüüsi.Kumb analüüs on tõene?Kuidas saab olla hemogloobini näit nii erinev?Mida teha edasi?
Teid ette tänades.
Maie Pärnumaalt

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Vereanalüüs võib päeva jooksul oluliselt muutuda, seda nii vdeliku tarbimise kui füüsilise koormuse tõttu., seepärast püütaksegi võrrelda sarnastes tingimustes tehtud analüüse. Vaadates neid tulemusi ei ole need drastiliselt muutunud. Vast leukotsüütide arv, aga see võib päeva jooksul oluliselt tõusta näiteks ägeda põletikulise protsessi kooral

Lugupidamisega
Jüri Laasik