Peitvere analüüs 16.02.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,dr Laasik,

Missugust informatsiooni inimese tervise kohta annab peitvere analüüs?
Lugesin,et teatud east alates tuleks seda proovi teha,kuid jäi selgusetuks,mida sel teel on võimalik avastada.

Tervitades Aime.

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere Aime,
Peitvere analüüs näitab seedetraktist pärineva vere esinemist väljaheites. Põhjusi võib olla mitmeid: polüübid, hemarroidid, kasvajad, mao- ja kaksteistsõrmiku haavandid jt. Kui test on postiivne, tuleks asjasse tõsiselt suhtuda ja lasta ennast põhjalikumalt uurida.
Lugupidamisega
Jüri Laasik