Köha mis ei kao ära 03.01.15 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere. Minu 57 aastasel emal on olnud kuiv köha mis tuleb esile olenevalt kohast ja tegevusest 3 - 10 minuti tagant ja nii juba umbes 5 aastat. Ta on sellega pöördunud perearsti poole kes on teda suunanud nii kopsuarsti poole kelle käest on ta saanud köha ravimeid kui ka astma piibu mis mõneti on leevendanud seda köha aga ära ei ole võtnud. Peale selle on ta saanud mao ravimeid arvates, et äkki see põhjustab köha. Aga ikka ei mingit leevendust. See on kestnud juba umbes 5 või veel rohkemgi aastaid. Selline pidev köhimine peaks juba ise nii pikalt esinedes mõjuma halvasti hingamisteedele.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kroonilise ja mitte ravile alluva köha probleem on häiriv nii haigele kui ka arstile. Ei oska kirja teel nõu anda. Pean nägema teie ravimeid ja analüüse, mida olete teinud. Kogemuse alusel võin öelda, et mõnikord on aidanud astmaravi inhaleeritava kortikosteroidiga suuremates annustes. Kas olete ülemisi hingamisteid kontrollinud, mõnikord köha põhjus peitub sealsetes kroonilistes muutustes. Tulge vastuvõtule.