Kopsuklamüüdia ja sellest põhjustatud haigus 13.09.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Küsimus kopsuklamüüdia teemal.
Mu sõbranna köhis terve kuu enne kui läks arsti juurde kes kirjutas kõigepealt köhavastast rohtu ning siis alles peale teise kuu möödumust saatis diagnostikasse kus avastati kopsuklamüüdia. Nüüdseks on ta ära võtnud ravikuuri 8 antibiootikumi kuid küsimus on hoopiski muus, nimelt - mida teha köha leevendamiseks!?

Köha on jube, sest see ei lase öösel magada. Päeval vahest ta ei köhi absoluutselt, aga just öösel muutub asi päris hulluks. Ravikuuri alguses aitas Ventolini köhasiirup kuid nüüd kus kõik antibiootikumid on võetud, ei ole ka ventolinist minigt kasu.

Küsimus ongi selles, et mis rohud, looduslikud näiteks, aitavad leevendada kopsulkamüüdia põhjustatud kahjustustest tekkinud köha?

Ette tänades!

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Tere,
Kuna olete nii kaua köhinud, siis soovitan Teil küll kopsuarsti poole pöörduda, pikajalise köha põhjus võib olla ka milleski muus kui ainult kopsuklamüüdia poolt põhjustatud infektsioonis. Ega kopsuklamüüdia ei tekita eraldi kahjustust kopsus, ikka kas bronhiiti või kopsupõletikku või kõige sagedamini ülemiste hingamisteede infektsiooni, näiteks põskkoopapõletikku jms. Kopsuklamüüdia kõrval võib olla ka mõni teine haigustekitaja, mis vajab teistsugust lähenemist ja ravimeid. Igal juhul, kui Teie köha ei kao, siis pöörduge eriarsti juurde.
Oma haigetele olen öise köha leevenduseks kirjutanud dexofani või toclaset, need pärsivad köhakeskust ja nii saab inimene öösel magada.

Kõike head,
H.Lill