kopsuröntgeni vastus 30.10.14 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin tervisetõendi tarvis kopsuröntgenis. Vastus tuli kiiresti "kindla patoloogiata". Pereõde oli sellise lühikese ja pisut ebaselge sõnastuse peale pisut imestunud, aga kuna mingit täpsustust polnud, siis on tema sõnutsi "küllap kõik korras". Endal jäi aga kripeldama, miks ei olnud vastus lihtsalt "patoloogiata", vaid sisaldas ka sõna "kindla" - mis justkui tähendaks, et oleks midagi ebaselget. Ehk on see hoopis valdkonnakauge inimese tähenärimine ja vastuse sisu siiski positiivne.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Vastus radioloogi sõnastuses võib veidi imestama panna küll, kui tähti närima hakata ja mõelda, kas siis on olemas ka ebakindlad patoloogiad. Aga eks meie arstide kõnepruuk vahel selline imelik ole. Vaatasin ise ka filmi üle ja võin öelda, et tehtud filmil PA suunas kõrvalekaldeid ei näe. Selle filmi alusel teil muretsemiseks küll mingit põhjust ei ole.