Suitsetamine ja köha 07.03.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 38-aastane mees, kes on suitsetanud 15 aastat. Pool aastat tagasi jätsin suitsetamise maha. Pärast seda lasin teha omale kindluse m?ttes kopsuröntgeni, k?ik oli korras. Nüüd aga olen hakanud köhima, eriti hommikuti. Külmetus see ei ole. Sooviksin teada, kas ma peaksin pöörduma uuesti arsti juurde, et teha uus röntgen v?i on see loomulik reaktsioon suitsetamisest loobumisel 6 kuud hiljem? Muid vaevusi ei ole.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Te peaksite kindlasti uuesti arsti poole pöörduma, sest on vajalik teha hingamise funktsionaalsed uuringud. Pikaajaline hommikune köha on iseloomulik kroonilisele bronhiidile, mis võib olla tingitud pikast suitsetamise anamneesist. Suitsetamisest loobumine ei tohiks küll Teil enam köha põhjustada, kuna olete loobunud suitsetamisest juba pool aastat tagasi. Mõnikord kaebavad suitsust loobujad raskendatud röga välja köhimist ja seega ka hommikust köha. Röntgenülesvõtet ei ole vaja teha.

Soovitan tulla vastuvõtule kopsukliinikusse, kus saame teha hingamise funktsionaalse uuringu ja vajadusel soovitada ravi. Telefon aja registreerimiseks on 449-911