Kopsuklamüüdia ravi 10.12.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere,
mul diagnoositi kopsuklamüüdia, määrati Sumamedi, võtsin kuuri ilusti ära. Ravimi infolehelt lugesin, et Sumamedi toime kestab ka veel peale tablettide võtmise lõppu, kuna ravim eritub aeglaselt ja tekitab kõrge kontsentratsiooni. Kuurist on möödas üle nädala ja taas on tekkinud köha, pigem selline lahtisepoolne ja röga eritusega. Kas sel juhul oleks vaja teha mingi korduvanalüüs või võib selline köha veel olla normaalne nii kaua peale kuuri lõppu?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Arvan, et Teil diagnoositi kopsuklamüüdia poolt pöhjustatud haigus, kopsuklamüüdia ei ole ole iseseisev haigus vaid haigustekitaja. Mina teeksin küll korduvanalüüsi, et veenduda, kas tegemist on aktiivse protsessiga või retsidiiviga või möödunud infektsiooniga. Samas peab aga ütlema. et köha võib püsida nädalaid.