Astma tekke võimalusest. 15.08.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Kas on tõenäoline, et 16-aastasel tütarlapsel, kes kannatab juba 4 aastat allergilise nohu all (pollinoos), võib välja kujuneda bronhiaalastma või kopsuastma pärast kurgumandlite eemaldamist. Tütarlapsel on viimase 1,5 aasta jooksul esinenud reumaatilisi nähte.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Bronhiaalastma puhul esineb allergilist laadi põletik bronhi limaskestas. Sageli esinevad astma ja allergiline nohu koos. Küll ei tea, et kurgumandlite eemaldamine võiks olla põhjuseks astma tekkele.