kopsu uuring 11.05.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kui mul ei ole haigekassa kaarti ja ma sooviksin kopsuröntgenpilti teha, kas mul oleks mõttekam pöörduda kohe kopsuarsti poole või pean esmalt minema perearstile? Ise oleksin läinud kohe kopsuarstile,arvestades seda et mul tuleb visiidid ja uuring omal maksta.

Tänan!

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kui maksate uuringute eest ise, siis saate kopsuarsti poole pöörduda ka ilma perearsti saatekirjata (eelnevalt tuleb vastuvõtule aeg registreerida telef. 449-911 ) Kui kahtlustate tuberkuloosi võimalust (nt. olete tub. haige kontaktne), siis võite pöörduda kopsukliiniku tuberkuloosiosakonna ambulatoorsesse kabinetti.