õhupuudus 11.11.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline probleem. Ärkan vahel öösel üles selle peale, et ei saa hingata. Ärgates on hing kinni ja ahmin õhku

meeleheitlikult. See läheb kohe üle, samas on hirm uuesti magama jääda.

Esmakordselt oli see 1995. aastal, siis seostas arst seda rasedusega, sest ootasin last. Seda ei esine tihti, aga see on kohutavalt ebameeldiv. Paar aastat

tagasi sai tehtud kopsuröntgen ja ka mingi uuring astma kohta. Kõik oli korras.

Kas peaks paluma perearstilt uuest saatekirja uuringutele, või võib tegu olla ka närvidega. Enamus häireid mis mul on olnud, on perearst närvidega seostanud.

Päeva ajal sellist asja ei ole. Ainult vahel, kui ronin trepist üles, siis ei suuda mõnda aega hingamist korda saada.

Olen 30. aastane.

Lugupidamisega Maria

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Peaksite kindlasti arsti poole pöörduma. Teie kaebuste alusel tuleks kontrollida astma suhtes. Öised õhupuudushood on astmale iseloomulikud.