allergiline astma 08.03.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Ligikaudu 10 aastat tagasi tekkisid mul pärast kopsupõletikku eimesed astmahood. Olles käinud korduvalt arsti juures, tean, et on tegu allergilise astmaga. Tekib ta hallitusseenest/kopitusest. Aja jooksul on aga ilmnenud ka öiseid astmahooge kohas, kus hallitus ning tolm on täiesti välistatud. Olen kunagi tarvitanud mõningaid tablette, mis on küll olnud aga allergiahoo ennetamiseks. Hetkel on olemas "piip". Küsimus on aga , kas on võimalik ka kunagi allergilisest astmast lahti saada? Kas see on ravitav?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Allergilisest astmast ei ole võimalik lahti saada, kuna võimatu on allergeene vältida. Arvan et Teil on ka teisi allergeene, mis põhjustavad Teie astma sümptoome. Küll aga on võimalik õige raviga elada igati kvaliteetset elu ja üldse mitte tundagi, et põete astmat. Kindlasti soovitan kontrollida ravi eriarsti juures, sest tean kogemustest, et astma on sageli alaravitud. Astma on krooniliselt kulgev haigus, ka kõige tavalisem nohu on astma sümptoome vallandav faktor ja seetõttu peaksid astmahaiged olema teadlikud kõigist astmat vallandavatest faktoritest ja kuidas antud olukorras õigesti ravimeid tarvitada. Tänapäeval on häid ravimeid, mis aitavad Teie astma hoida kontrolli all. Kopsukliiniku telefon vastuvõtule registreerimiseks on 449-911