Uneapnoe 27.01.05 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere,
70-aastasel mehel diagnoositi keskmise raskusega uneapnoe ja soovitati süsteemi CPAP.
Mehel on lisaks veel kõrge vererõhk,ll tüüpi diabeet,südamepuudulikkus,tugev ülekaal.
Infolehelt lugesin,et aparaadil on 3 tüüpi maske,samuti seda,et uuringud aparaadi sobivuse kohta tehakse haiglas. Meile öeldi,et antakse aparaat kaheks nädalaks koju katsetamiseks.
Kuidas saab kindlaks teha,missugune olemasolevaist maskidest(aparaadist) sobib konkreetsele inimesele?Asi maksab üle 10 000.- krooni ja uisa-päisa seda osta ei tahaks. Miks ei tehta sobivuse-uuringuid haiglas (kas seetõttu,et pole haigekassa loetelus või on muu põhjus)? Seal saaks ju kiiresti ebasobivustele reageerida,kodus pole see võimalik,teabe saab alles arsti vastuvõtul 2 nädala pärast.
Ette tänades Eva.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Meil siin Tartu Kopsukliinikus on praegu üks aparaat, mida patsiendile koju laenutatakse ja pärast tehakse kontrolluuring. Sellel on ninamask, mis on fleksiibelne ja annab nina järgi veidi vormida. Rohkem erinevaid maske meil proovimiseks ei ole. Küll aga usun, et aparaadi maaletoojatel võiks olla rohkem näidiseid ja infot, et iga inimene endale ikka kohe sobiva leiaks. Ninamask on nii, nagu prillidki, mis ei tohiks loksuda ega ka pigistada. Täpset infot saate OÜ Hansa Medicalist, pr. Siiri Võlu-Tiganik, t. 7 409 450, e- post siiri@hansamedical.ee, kes on hinnapakkumise meie kliinikusse saatnud ja on nõus aitama igasugustes küsimustes. Uuringuid ei tehta haiglas lihtsalt sellel põhjusel, et uuring ei vaja erakorralist hospitaliseerimist ja on ambulatoorselt lihtsalt läbi viidav. Statsionaari kohtade arv on piiratud ja hospitaliseeritakse need haiged, keda ambulatoorselt ei saa ravida, mingit haigekassa loetelu ja muud põhjust pole. Võtke aparaat, mis Teile laenutatakse koju ja enne proovige, Teie arst kontrollib ja vaatab läbi tulemused. Siis saate olla kindel, et muretsete vajaliku asja.
Vabandan vastuse hilinemise tõttu.
H.Lill

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kopsuhaigused

hormonaalse astmaravimi mõju

Tere, minu küsimus puudutab Symbicort Turbuhaler 320 võimalikke kõrvalmõjusid. Olen ravimi tarvitaja ligi 15 aastat, mul on lapsepõlvest diagnoositud bronhiaalne astma. Enne regulaarselt mingeid ravimeid ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Tänapäeva seisukoht on selline, et astma mitteravimine on kahjulikum kui ravimi võimalikud kõrvalmõjud. Olete olulises asjas veidi mitteõigel seisukohal. Teie astmaravimi sissehingatav kortikosteroid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi