Haava hooldus 22.08.21 / Koduõendus

Külastaja küsib:

Tere.Kas haaval plaastrit vahetades peaks panema braunovidoni või midagi muud haavale?Või võib ka kuiva plaastri panna?Õmblused haavale pandikolm päeva tagasi.Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Kristina Kams

Koduõde

Kui haav on puhas, ei ole punetust, ärritust, sügelust või muid kaebusi ja haav ei erita eksudaati, siis jah võib haava uuesti katta kuiva haava raviks mõeldud plaastriga. Enne plaastriga katmist peaks haava puhastama antiseptilise vahendiga. Võib kasutada plaastri alla ka haavaravivõrku (silokoon- või parafiinvõrk). Võrk vähendab plaastri kleepumise võimalust haava külge. Kui on kaebusi siis tuleks pöörduda haavaravi spetetsialisti või perearsti poole, haava hinnata ja määrata ravi.