Ivf külmaring 18.03.24 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere

Mul on selline mure, et eelime aasta detsembris siirdadti värske embrüo aga ei kinnitanud. Nüüd selle aasta alguses hakkasin tegema külmaringi üks külmaring oli jaanuaris ja ei kinnitunud ja nüüd tehti uus külma ring 15.03.2024. Arsti sõnul on kõik korras. Siirdati 6 päevane. Siirdamisest on vaid loetud päevad möödas ja 17.03.2024 olid alakõhus tugevad ja kramplikud valud. Millest võib see tingitud olla ? Millal peaksin veretesti tegema perearsti juures? Millal võin kodust testi teha ? Kui juhtub,et nüüd ka ei kinnitu siis siirdatakse 2 embrüod. Millal võin sellisel juhul uuesti alustada IVF protsetuuriga kui kõik ebaõnnestub ?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
veretesti saate teha 7 p pärast siirdamist, koduse testi 9p pärast siirdamist.
Valude osas ei oska selgitust anda.
Kui kõik külmutatud embrüod on ära siiratud ja rasestumist ei toimu, pannakse Teid IVF järjekorda, mis on paar kuu pikkune.

Terv,
AE