IVF ja raseduse katkemine. 14.05.18 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.
Olen teinud läbi 2 ivf siirdamist mil mõlemal korral tekkis rasedus, aga mõlemad katkesid ( esimene 4 nädalal ja teine 8 nädalal). Kas üheks põhjuseks võib olla see, et minu enda organism ründab loodet? Arvan seda, kuna olen ise üsna tugeva tervisega ja viie aasta jooksul olen haige olnud 2 korda ( mõlemad korrad peale lap oppi). Või siis kas võib mingit rolli mängida hoopis see, et mul on diagnoositud vasomatoorne riniit ja emal on raskekujuline luupus? ( Ise pole vastavaid uuringuid teinud). Varsti on tulemas ivf külmaring ja kas on arstilt mõttekas juurde küsida immuunsüsteemi pärssivat ravimit või mitte?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Huupi ma pigem ravi ei rakendaks. Immuunreaktsioon on raseduse korral vajalik, seda ei ole vaja maha suruda, kui pole tõendatud haigust.
Terv,
AE