Progesteroon 17.11.22 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,

Miks on nii, et kui alustasin progesterooni kasutamist ivf aeg siis esimene kord imendus hästi, ning näidud olid arsti meelest korras, teine kord sama ravi ja ei imendunud piisavalt? Kogus sama aga vereproovis erinevus 20 ühikut. Proovitud ka teisi ravimeid ja taas sama, 1 kord toimivad ja teist korda ei toimi. ( on arv väiksem )

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Ei oska täpselt vastata, kui ei tea kõiki asjaolusid. Erinevus võib tuleneda sellest, kas/ kui palju oli samal ajal organismis loomulikku progesterooni ja kui suur oli ajaline vahe ravimi manustamise ja vereproovi andmise vahel.
Terv,
AE