IVF 40+ vanuses 26.08.22 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Olen 43-a. naine - viljatuse põhjus mehe sperma vähene liikuvus. Minu poolt kõik analüüsid ja tervisnäitajad korras, tsükkel regulaarne, ovulatsioonid toimuvad, ainuke takistus ealine viljakuse langus.
Oleme nüüdseks läbinud 2x IVF (ICSI). Esimesel korral õnnestus saada 2 munarakku, millest üks siirdati. Teisel korral läks paremini - 5-st munarakust saadi üks 6AB kvaliteediga, teine BC kvaliteediga blastotsüst, mis mõlemad korraga siirdati. Aga rasedust siiski ei tekkinud kummalgi korral.
Saan aru, et vanusest tulenevalt ongi õnnestumise tõenäosus väga madal. Kas on mõtet veel üritada? Kas saan omalt poolt midagi teha, et võimalusi suurendada? Embrüoliim? Mingid vitamiinid? Eluviiside muutmine?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kahjuks tuleb tõdeda, et Teie vanuses on IVF protseduuri õnnestumise tõenäosus madal ja pole ühtegi abinõud, mis seda suurendaks. Et õnnestus saada vähemalt 1 kvaliteetne embrüo, on prognoosi mõttes iseenesest lootustandev, aga raseduse tõenäosus jääb ka säärase embrüo siirdamisel maksimaalselt 10% kanti.
Terv,
AE