Dipherelini süst ja rasedus 26.08.21 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,

poolteist nädalat tagasi sai tehtud Sol. Dipherelini 3,75mg i/m, eesmärk alustada pikka IVF-iga. Tänaseks on päevad hilinenud ja kaks esmast rasedustesti olid positiivsed. Kas ja kuidas süst võib mõjutada nii algset rasedust. Minu arvestuse kohaselt oli ovulatsioon natuke enam kui nädal enne süsti tegemist.
Kas peaksin väga mures olema?
Alakõhus raske tunne ja kõht on punnis, aegajalt esinevad kergelt torkivad valud.

Tänan!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
võin üksnes öelda, et taolisi olukordi on ette tulnud ja tagajärgi pole võimalik ette ennustada. Kuidas edasi toimida, peate arutama arstiga, kes ravi määras.
Terv,
AE