Millele viitab liiga aeglane hCG tõus? 27.03.23 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,

09.03 toimus siirdamine (IVF), mis oli juba 4's. Eelnevad ei ole õnnestunud.
Ravimeid kasutasin Lubion süst hommikuti ning õhtuti Utrogestan. 7 päevane (test) kuur kirjutati välja sest Amelgeni vahetasime välja - minu kehale see ei sobinud. Kahjuks sai 7 päevane kuur otsa ning arstilt ilmselt valesti aru saadud info, et mida edasi tarbida ja kas tarbida. Seda kahjuks ei teinud.

18.03 oli kodune test positiivne, ning ka sellest edasi järgneval 3'l päeval.
19.03 oli vahekord kuid mitte valulik ning õhtupoole tuli veritsus ja kõhuvalu, nagu oleksid päevad hakanud. Esialgu arvasingi et hakkas, sest ajaliselt oli õige aeg päevadeks aga kuna test näitas ju rasedust siis hakkasin muretsema.
20.03 tegin vereanalüüsi ja hCG oli 266,73.
22.03 uus vereanalüüs ja hCG oli 279,78
see oli arsti sõnul liigagi väike tõus. Soovitas katkestada ravi (duphastoni) ning uue vereanalüüsi nädala alguses teha.
27.03 uus vereanalüüs ja hCG oli taas tõusnud, 343,62.

Arsti sõnul on kindlasti midagi kehvasti ning peab kontrollima ning arvatavasti veritsus tekkis progesterooni ravimi äkilisele peatusele ning sealt ka murekoht miks loode ei kasva või kui kasvab siis vales kohas.

Tõusud on olnud liigagi madalad ning siit ilmselt midagi head loota ei ole.

Sellises tempos hCG tõus on kindlasti kehv?
Millele viitab liiga aeglane hCG tõus - Emakavälisele rasedusele, kinnitumise probleemile, millele veel?

Milline on normaalne tõus sellisele ajaperioodile?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
27.03 võinuks hCG tase olla ca 3500 ühikut. Rasedus kas ei arene (peamine põhjus on elujõuetu lootemuna) või paikneb emakaväliselt (1-2% kehavälise viljastamise teel saadud rasedustest).
Terv,
AE