ei jää kuidagi rasedaks 24.06.20 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tervist.
Aasta aega pole kasutanud partneriga rasestumise vastaseid vahendeid. Kummalgi meil on laps, aga vot koos me kahekesi kuidagi pihta asjale ei saa. Mõlemad oleme 41-42 ja soovime pesamuna.
Päevad käivad regulaarselt.
Tervised on korras. Vist.
Igaks juhuks oleme kuu aega võtnud pregnacare tablette paaridele- pidi aitama. See pole veel aidanud. Kui tõepärased need tabletid on üldse voi kui kaua peaks võtma?
Kui suurt rolli mängib rasestumisel mehe õllejoomine korra nädalas? Kogus on üsna suur ja staaz pikk, muud päevad on siiski õllevabad. Küsin, kuna meespool viskab nalja, et pool eestit on jommis peaga valmis tehtud, järelikult selles probleem pole. Tõelise mehena ta artikleid lugeda ei viitsi ja tal on oma loogika, millega ma vaielda ei oska, aga usun, et kui talle spetsialist sama ütleks, oleks teine lugu. Lapsevärk on talle siiski tõsine asi🙂
Kui tõsi see on, et sperma restardiks vaja kolm alkovaba kuud?
Milles voib üldse probleem olla? Millest alustada? Kas on midagi, mida me saaks juba enne arstile poordumist omalt poolt ara teha?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
mitterasestumise peamine probleem näib olevat naise vanuses (munarakkude vananemises). Toidulisandite võtmisega ja eluviiside korrigeerimisega saab rasestumise tõenäosust mõnevõrra suurendada.
Alustada tuleks viljatusravi vastuvõtule pöördumisest, et asjatundja saaks anda olukorrale hinnangu ja aidata kõrvaldada olulised rasestumist takistavad tegurid, kui neid on.
Terv,
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Mitterasestumine - milles võiks olla põhjus?

Olen 12 aastat elanud mehega, kudi rasedaks ei jää...Tegin laparoskoopia ja see oli korras. Pärnu arst saadab mind ainult vereproovile, kuid ei ütle, milles asi on...Kas oleks võimalik, et teie saaksite ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
Teise arvamuse küsimine on loomulik, aitan nagu oskan. Kõigepealt peaksite registreeruma vastuvõtule tel 7319 100 v www.kliinikum.ee kaudu.
AE

Loe edasi

Lastetuse uuringud ja ravi naistele

Tere, mul on selline mure, et ma ei jää rasedaks. Oleme juba üle aasta proovinud. Kuhu peaksin pöörduma, et uuringuid teha ?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
võite algatuseks pöörduda oma naistearsti poole või siis otse lastetusega tegelevasse kliinikusse (NovaVita, Ida-Tallinna Keskhaigla, Elite, SA TÜ Kliinikum.
AE

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: