FSH 19.11.08 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 32 aastane ning kasutanud Harmotte pille 12 aastat, nüüd juba aasta pole kasutanud lootuses rasestuda, aga pole õnnestunud. Käisin günekoloogi juures oma murega ning ta lasi teha tsükli kolmandal päeval hormoonanalüüsid. Tulemused sellised:
anti-TPO: 13,07 IU/ml (norm 0-34)
Kasvaja-antigeen CA 125: 24,61 U/ml (norm 0-35)
LH: 7,57 mIU/ml (norm 2,4-12,6 fol. faas)
Testosteroon: 0,233 ng/ml (norm 0,06-0,82)
Östradiool: 21,46 pg/ml (norm 12,5-166 fol. faas)
Follitropiin (FSH): 14,53 mU/ml (norm 3,5-12,5 fol. faas)
Progesterooni ja Prolaktiini analüüse lähen andma paari nädala pärast.
Kuna FSH näit on üle normi hakkasin netist uurima millega tegu ja avastasin (peamiselt USA foorumeid lugedes), et nii kõrge näiduga ei ole normaalsel teel rasestumine lihtne/võimalik.
Günekoloogiga leppisime kokku, et järgmine visiit on dets keskel kui ka ülejäänud analüüside tulemused on selgunud. Kas mul on mõtet aega raisata või oleks mõistlik kohe viljatuse arstile aeg panna? Kas antud FSH tasemega on rasestumine üleüldse võimalik?
Teid ette tänades!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

kui teie tsükkel on regulaarne, munajuhad töötavad ja mehe näitajad korras, on rasestumine põhimõtteliselt võimalik.

sellegipoolest soovitan lastetusravi spetsialisti juures ära käia, sest vastasel juhul võite oodates asjatult aega raisata. võibolla leitakse midagi, mis rasestumist segab.

AE