Võimalused 1 munaraku korral 23.08.18 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Soovisin taas rasestuda, kuid alates veebruarist pole see õnnestunud. Arsti uuringu kohaselt on mul alles 1 munarakk ning ta soovitas munarakudoonorlusele mõelda, kuna see munarakk võib olla kehv. Küsimata jäi ning nüüd süda valutab, et kas selle 1 oma munarakuga pole tõesti võimalik proovida kehavälist viljastamist (äkki ei ole kehv?)? Tean, et on riskid, kuid erinevad riskid lootega tulevad ju tänapäeval testidega välja. Tean, et jääb ka risk, et see munarakk lihtsalt ei viljastu … . Ja veel. Kas oma munaraku katseklaasis viljastamine on tasuline teenus? Kas munarakudoonori kasutamine on igal juhul tasuline teenus?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Teie vanuses tuleb kunstliku viljastamise eest igal juhul ise maksta. Oma rakkude kasutamisel on sünnitamise tõenäosus väiksem kui 1:100.

Lgp,
AE