Antifosfolipiidsündroom 25.05.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere

1. Kas antifosfolipiidsündroomiga on IVF väga komplitseeritud? (alates juba munarakkude kasvatamisest on ju komplikatsioonide risk kõrge).
2. Ja kas oleks mõttekam kasutada hoopis munarakudoonorit, et selles alguse etapis oleks oht väiksem?
3. Või on võõra munaraku kasutamine hoopiski suurem oht selle diagnoosi korral?

Aitäh!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Võibolla on teie juhtum kuidagi eriline, aga põhimõtteliselt ei sega AFLS munasarjade stimulatsiooni ega rasestumist. Sündroom võib kahjustada rasedust, seda sõltumata munaraku päritolust.
AE