IVF ja raseduse peetumine 25.11.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Kas stress, väsimus ja pinge tööl ning suhteliselt pikad autosõidud võivad soodustada raseduse peetumist? Rasedaks jäin IVF teel, peetumine diagnoositi 7-ndal nädalal.
Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Sellele küsimusele ei ole võimalik konkreetselt vastata. Võib arvata, et loetletud tegurid ei soodusta raseduse arengut. Kuivõrd nad peetumist esile kutsuvad, ei ole selge.
AE