IVF, mitu korda aastas saab teha 21.04.17 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,

mul on selja taga 5 ebaõnnestunud protokolli alates sept.2015. üks neist oli pikk, teised lühikesed. üks kord oli HcG veretesti tulemuseks 8, teised aga täiesti negatiivsed. külma ei jää kunagi mitte midagi. saame umbes 8 munarakku ja neist siirdame kas 1 või 2. sain arstilt aru nii et mul on munarakkude kvaliteet tavaliselt üsna halb ja sellepärast valikut eriti ei ole. varem tehtud kaks laparoskoopiat (endometrioos) ja sellel aastal märtsis veel hüsteroskoopia (amaka polüüp). kas oleks mõtet teise embrüoloogiga proovida midagi üles kasvatada või peame kannatlikud olema ja ootame oma tugevat embrüot ja õiget momenti edasi? kui kahjulikud tervisele on need hormonaalsed teraapiad (mitu aastat ju) ja kui tihti protokolle korrata v6ib?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kliiniku vahetamise küsimusele on keeruline vastata. Kui tunnete, et Teie juhtu suhtutakse täie tõsidusega, pole põhjust kliinikut vahetada.
IVF protseduure võib teha iga üle kuu - nt jaanuaris, märtsis, mais jne.
Iseasi, et Haigekassa kulul pole nii sage ravi võimalik.
AE