Kas sperma näidud sobilikud IVF alustamiseks? 29.08.23 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Andmed esimesest sperma proovist ja teisest umbes poole aastase vahega ning soovil alustada IVF-iga .

Sooviks andmete lahti seletamist koondlikult , kas võiks alustada kunstliku viljastamisega ? Esimese sperma proovi järgselt soovitati teha kuur PREDNISOLON-RICHTER . Sellest ei olnud kasu kuid arst ütles et ivf jaoks ta ei näe mingit probleemi kuid soovitas veel paar kuud proovida loomulikul teel . Nüüd käidud teist korda proovi andmas ja sooviks arvamust ning selgitust.

Tänan.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
sperma näitajad ei ole laitmatud, kuid loomulik rasestumine on võimalik. Kas Teie partner lõpuks rasestub ja millal see võiks juhtuda, seda ei saa ennustada.
Kui rasedust pole 1,5-2 aasta jooksul juhtunud, soovitame teha IVF.

Terv,
AE