Kunstliku viljastumise tõenäosus 12.02.17 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,
pooleli on kunstlik viljastumine. Mõlemal uuringud tehtud. Mina terve. Mees andnud 3 erineval ajal proovi. Mehe proov on olnud veidi kõikuv aga midagi murettekitavat tema arsti sõnul pole. Viimane proov nvembris oli täiesti korras. Punktsioonil saadi 17 tk. Tulemas siirdamine. Mees on 32 aastane. Mina 29. Lapsi varasemalt pole kummagil. Kumbki ei suitseta, elustiil pigem tervislikum. Kui suur on meil u. tõenäosus, et viljastumine esimesel korral õnnestub?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Rasestumise tõenäosus on 35-40%
Terv,
AE