Embrüote ja loote areng 06.12.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,
Kas rasedus, mis on alguse saanud 2-3 rakulisest embrüost, võib olla nõrgem kui 4-rakulisest embrüost alanud rasedus? Olen hetkel jõudnud 10. nädalasse ja ikka mõtlen, kas mul on põhjust rohkem muretseda kui neil, kellele siirdati kiire arenguga embrüod.

Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kui siirdamine oleks toimunud tund hiljem, võinuks ka teie embrüo olla 4-rakuline. Muretsemiseks pole põhjust.
AE