Küsimus viljatuse kohta 26.10.14 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere. Meil elukaaslasega mure tekkinud. Nimelt ei ole me aastaid enam kaitsevahendeid kasutanud ka planeerime last saada. Aga mida ei ole, on rasedus. Mina olen arstil käinud ja igast proovid tehtud, väidetavalt kõik korras. Mingi aeg sõin Duphastoni. Mees käis ka eelmisel aastal Tallinnas meestearstil, kus tehti spermaanalüüs. Selgus, et spertatosoidide arv spermas on madal e 10 milj/ml kohta ja normaalseid spermatosiode on 7% (arst ütles, et 10% oleks hea). Me nüüd ei teagi, kuidas me peaksime edasi tegutsema. Kas mees peaks andma uued proovid? Saab midagi mingite ravimitega parandada? Oleme mõelnud ka IUI ja INF peale, aga kuna elame Pärnus siis siin võimalused selleks puuduvad ja ei tea kuhu peaks edasi pöörduma?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
peaksite registreeruma viljatusraviga tegeleva naistearsti vastuvõtule (Lääne-Tallinna või Ida-Tallinna Keskhaigla, NovaVita kliinik Tallinnas, Tartu Ülikooli Kliinikum või Elite kliinik Tartus).
Lgp,
AE