Ülekaal ja polütsüstiliste munasarjade sündroom 30.05.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus selline: mida peaks ette võtma, kui olen ülekaaluline ja mul on polütsüstiliste munasarjade sündroom? Olen kõike proovinud, et kaalus alla saada, aga ei. Kas see ei või olla seotud hormoonitega? Kuna üks tuttav rääkis, et temal oli ülekaal ja viljatus just sellest tingitud, polütsüstiliste munasarjade sündroomist? Kas see võib seotud olla?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kui koos kaalu tõusuga tekkisid tsüklihäired, on Teil viljatuse ja ülekaalu vahel seos olemas. Kui kaalu langetada ei õnnestu, tuleb stimuleerida ovulatsiooni. Soovitan pöörduda viljatusravi spetsialisti vastuvõtule.
AE