Ovitrelle süst 19.12.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Ma olen korra Teile juba samalaadse kirja saatnud, aga ekslikult küsisin vale ravimi kohta. Kogu see jutt käib tegelikult Ovitrelle süsti kohta mitte progesterooni...

Minul selline asi, et OV testidele saan küll positiivse tulemuse, aga pole kindel kas ov ka lõpuni toimub, et ehk kas munaraku vabanemine toimub. Kas oleks mõtekas proovida seda süsti ja millal oleks õige aeg see süst teha? Kas enam vähem siis, kui tunnen, et ov peaks kohe kohe hakkama. 4a ebaõnnestumisi seljataga juba. Uuritud on mind palju ja kõik on korras, välja arvatud minu vanus. Aprillis on küll esimene IVF tulekul, aga ikka tahaks ennem veel võimalikke variante proovida. Kas tasuks proovida nüüd järgmisel tsükllil seda Ovitrelle süsti?
Kaunist jõuluaega!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
ovitrelle süstiga ilmselt midagi ära rikkuda ei õnnestu, seega võite süstida. Ovulatsioon ei pruugi sellegipoolest toimuda.
Süstimise osas peate tegema koostööd oma arstiga. Millal süstida, seda saab öelda ainult ultraheli uuringu põhjal.
AE