Elu peale munarakkude loovutamist 24.07.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Ma loovutasin munarakke ja pärast seda oli ilusti menstruatsioon. Loovutamisest saab mööda 2 kuud, aga mul on eelmistest päevadest möödas 40 päeva (enne oli tsükkel 28 päeva). Olen teinud 2 rasedustesti, mis mõlemad olid negatiivsed. Juba 2 nädalat on kõhus tunne, et kohe-kohe hakkavad. Kas tsüklihäire võib olla tingitud munarakkude loovutamisest?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Jah, menstruatsiooni peetust võib seostada eelnenud munasarjade stimulatsiooniga.
AE