Miks ei tohi vahekorda astuda kuni päevadeni peale munarakkude loovutamist? 17.08.21 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Miks ei tohi vahekorda astuda kuni päevadeni peale munarakkude annetamist?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Kaitsmata vahekorrast võite rasestuda, sest mõni munarakk võib ovuleeruda ka pärast rakkude kogumist. Preservatiiviga võib.
Terv,
AE