Sperma aktiivsust tõstev geel 30.06.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Meie abikaasaga tahame teist last. Esimese lapse saime ka raskelt, mehel olid probleemid sperma aktiivsusega. Siis arst määras talle vitamiinide kompleksi ja saime rasedaks esimesel kuul. Nüüd ma lugesin internetist, et on olemas mingi ime-geel, mis vähendab vaginaal hapesuse ja sellega elavad emakas spermid kauem ja muutuvad aktiivsemaks. Ühe sõnaga, see geel teeb emakas kõik selleks, et spermid tunneksid end hästi. Tean et Ameerikas ja Euroopas selline geel on müügil. Peaks ka meil olema. Kas oskate aidata sellises küsimuses? Tahaks väga juba teist titat saada! Muidu me mõlemad joome vitamiine ja ma tean täpselt, millal mu ovulatsioon on, aga rasedust ei toimu :(

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Ei ole kahjuks sellisest geelist kuulnud, seega ei oska öelda, kui tõsiselt asja võtta tuleks. Minu soovitus on ikkagi järgida arsti juhiseid.
AE