Crinone 8% geel 03.11.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Arst kirjutas mulle Crinonet, mida pidin kasutama kuni rasedustestini.
Kasutamise ajal tuli mul tihti tupest vesivedelat vedelikku mitu korda päevas, mis oli tõeliselt häiriv, kuna tegi kõik kohad märjaks, kas see on normaale reaktsioon?
Lisaks kui nüüd kasutamise lõpetasin on see geel endiselt tupeseinal kinni ja on muutunud pruunikaspunaseks, kas see on ikka tervisilik, kui see geel seal sees niimoodi kinni on?
Millal see ära tuleb?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Crinone kasutamise ajal tuleb sellist ebamugavust taluda. Igaveseks ta tuppe ei jää - osa imendub, osa tuleb välja. Tervisele see halba ei tee.
AE