Rasestumise probleem 28.02.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 29aastane ja olen üritanud rasestuda juba üle 2 aasta.
Menstruatsioon on mul alati olnud väga valulik ja piinarikkas ning ka tsükkel oli ebaregulaarne.
Suvi 2010 diagnoositi mul rasedusepeetus ehk ei tekkinud lootevett. Rasedust katkestati 2 korda - tablettidega ja siis kirurgiliselt.
Iga kuu 16. tsüklipäeval võtan 10 päeva Duphastoni ja tsükkel on jäänud nüüdseks 27 päeva peale.

Kui tavaliselt oli mul menstr. vererohke kohe esimesest päevast, siis nüüdseks 1-2 päeva ennem õiget mentruatsiooni lihtsalt määrib kergelt (tumepruunikas, kergelt kiuline) ja tõeline mentsr. kestab ainult 2 päev ning vererohkus on tunduvalt väiksem, kui tavaliselt on olnud.

Kas ma peaksin muretsema? Kuigi alles veebruaris sai tehtud kõik analüüsid, mis olid super korras ning ka oma arstile olen seda öelnud, kuid ei ole ta vastanud, kas on ok või mitte. Kas seda võib põhjustada igakuine Duphastoni võtmine?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Ma ei ole veendunud, et duphastoni võtmine tõstab Teie puhul rasestumise tõenäosust. Kui eesmärgiks on rasestumine, peaksite pöörduma lastetusravi spetsialisti vastuvõtule.
AE