Rasestumise probleem, kas peab uurima lähemalt? 31.05.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Olen 26aastane ning jäin selle aasta aprilli alguses esimest rasedaks. Kahjuks tuvastati raseduse 7. nädalal, et rasedus on peetunud. Jõudsin enne seda käia arsti juures kolm korda ning lapse südamelööke ei tuvastatud ühelgi ultrahelil. 27.05.2013 tehti mulle kirurgiline abort. Enne käesolevat rasestumist tarvitasin kuu aega C-vitamiine (1000 mg päevas). Enne seda üritasime elukaaslasega last saada 7 aastat. Elukaaslane on 34aastane ning lapsi tal eelnevalt pole. Eelnevalt pole ma aborte teinud. Rasestumisvastaseid vahendeid pole kasutanud umbes 7 aastat. Elukaaslast pole samuti vahetanud. Samuti olen käinud eelnevalt naistearsti juures antud probleemiga ning öeldi, et kõik peaks olema korras. Elukaaslane käis samuti arsti vastuvõtul ning öeldi, et on vähe aktiivseid spermatosoide seoses sellega, et kunagi ammu minevikus võis ta läbi põdeda põletiku. Sai rohte (nimetusi hetkel ei mäleta, põletikuvastased antibiootikumid), hiljem veel vitamiini ravikuur. Arst ütles, et peaks rasedaks küll jääma, kuid peale arstide külastust ei olnud muutusi veel paar aastat.
Sooviksin teada, kas peaksime peale käesolevat aborti proovima mõnda aega ise rasedaks jääda või peaksin pöörduma juba praegu mõne erialaspetsialisti vastuvõtule ning uurima probleemi lähemalt (kelle poole pöörduda ning milliseid uuringuid on vaja)? Kas oleks võimalik tulevikuks vähendada kuidagimoodi peetunud raseduse riski? Hetkel võtan foolhappe tablette igapäevaselt (1 tablett päevas). Kas peaksin ehk praegugi võtma C-vitamiini, ehk oli sellest abi? Kas mitte rasestumise probleem võib seisneda ka selles, et minul on veregrupp negatiivne ja elukaaslasel positiivne? Peale praegust aborti tehti mulle ka süst, et kui peaks järgmine kord rasedaks jääma, ei tekiks lapsel probleeme. Ehk on tulevikus süstist abi?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
soovitan viljatusravi arsti vastuvõtul ikkagi ära käia. Veregruppide erinevusega ei ole juhtunu seotud.
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

EmbryoGlue

Tere! Mida täpsemalt kujutab endast ravim EmbryoGlue? Kas soovi korral on on kõigil, kellele tehakse IVF, seda kasutada? Kas sel puhul on rasestumise tõenäosus suurem? Ja mis on selle ravimi hind?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
EmbryoGlue ei ole ravim, vaid embrüo siirdamise sööde. Kirjanduse andmetel on selle söötme kasutamisel rasestumise tõenäosus suurem.
Kas Teie protseduuri puhul peab labor õigeks seda ...

Loe edasi

Rasestumise võimalikkusest

Tere
Diagnoosiks on seletamatu põhjusega viljatus. Elu jooksul on olnud üks spontaanne rasestumine 16-aastaselt, mis katkes enne 12.nädalat. Sellel aastal on olnud kaks IVF, mis mõlemad on ebaõnnestunud ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Raseduse katkemine võis mainitud mutatsiooniga seotud olla. Et IVF ebaõnnestumise või seletamatu viljatuse taga oleks seesama probleem - seda ei usu.
Jätkake üritamist ja kui rasestute, eks siis ...

Loe edasi

Rasestumise probleem

Tere!

Olen 29aastane ja olen üritanud rasestuda juba üle 2 aasta.
Menstruatsioon on mul alati olnud väga valulik ja piinarikkas ning ka tsükkel oli ebaregulaarne.
Suvi 2010 diagnoositi ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Ma ei ole veendunud, et duphastoni võtmine tõstab Teie puhul rasestumise tõenäosust. Kui eesmärgiks on rasestumine, peaksite pöörduma lastetusravi spetsialisti vastuvõtule.
AE

Loe edasi

Lastetuse põhjuste uurimine ning ravi

Tere!

Olen 28 aastane naine. Veidi enam kui 2 aastat tagasi soovisime partneriga last. Möödus 8 kuud (9 tsüklit) ning rasestumist ei toimunud. Peale seda vahetasin töökohta ning lapseplaani ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
kirjalikuks vastuseks on küsimusi liiga palju.
Soovitan ikkagi pöörduda lastetuse raviga tegeleva arsti vastuvõtule kas Tallinnas või Tartus. Tallinnas Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinik, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: