Arsti osa IVF-i õnnestumisel 19.02.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Mul on Teile kui arstile selline küsimus, kui suur osa on Teil IVF-i õnnestumisel? Ma tean, et embrüo elujõulisus on kõige olulisem. Seda omakorda määrab munaraku ja seemneraku kvaliteet. Seda tean ka, IVF-i tulemuslikkus sõltub mitmetest teguritest – lastetuse põhjusest, naise vanusest, sellest, kas kasutatakse loomulikku menstruaaltsüklit või stimuleeritakse ovulatsiooni, kui palju munarakke õnnestub viljastada ja mis kvaliteediga on saadud embrüod jms. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tõesti ei oska sellele vastata. Ütleme siis "oluline osa".
AE