Rasestumine (üks munajuha blok.) 30.04.22 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Oleme püüdnud rasestuda nüüdseks 1,5 aastat. Mõned kuud tagasi pöördusin ka viljatusravi arsti poole, kus avastati, et parempoolne munajuha on kinni - vaht sisse läks aga välja ei tulnud (Olen kunagi klamüüdiat põdenud). Vasak oli aga ilusti läbitav. Mehel kõik suurepärases korras.
Arst välistas LAP-i, kuna ütles et see läheb uuesti nagunii kinni.
Seejärel kirjutas ühe tsükli letrosooli, ei õnnestunud. Ja see tsükkel nüüd letrosool+ovitrelle+duphastoni.
Mul aga tekkis nüüd hirm, et kui suur tõenäosus on emakavälisele rasedusele, kui see parempoolne munajuha mul tõesti kinni, mis kinni. Võib-olla ei oleks pidanud isegi selle raviga nõustuma? Või mõtlen ma üle..

Ja mida Teie edasi soovitaksite?
Praegune kokkulepe jäi, kui see tsükkel ka ei õnnestu, siis sügisel IVF-i järjekorda.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kasutage iga võimalust rasestumiseks. Emakavälist rasedust ei maksa karta.
Muuseas - emakaväliseid rasedusi tekib ka IVF käigus.

terv,
AE