IVF-i rohtudest tingitud karvakasv. 02.08.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,

Minul on peale viimast IVF-i tekkinud sellised tihedad valged udukarvakesed, mõned karvad on eriti pikaks veninud. Muret teeb just näopiirkond. Nägu on eriti karvane. Millest see tekkinud on ja kas need karvad kaovad ära pärast rohtude võtmist või jäängi nüüd karvaseks?

Tervitades,
murelik naine

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tõtt-öelda ei oska vastata. Karvakasvu mõjutab hormoonide tase. Kui see on mööduv IVf ravimite efekt, peaks endine olukord taastuma. Teisalt, võibolla on tegemist lihtsalt kokkusattumusega - karvakasvu tingib miski muu, mitte kehaväline viljastamine.
AE