Enesetunne tingitud rohtudest või PMS 05.08.19 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Teie oskate kindlasti vastata minu küsimusele või anda head nõu. Nimelt, alustasin IVF lühikese skeemiga. 1.-7. tsüklipäev alustasin 100RÜ GONAL-f kasutamisega. 7. päeval lisandus Cetrotide ja tarvitasin kuni tänaseni 4 päeva. Menstruaaltsükkel on 28-30 päeva pikk. Ma ei mõista, kas mul on PMS või rohtude mõju? Mul on rindade valulikkus ja nad on rasked täpselt nagu enne päevi. 2 päeva pärast on punktsioon ja kui hästi peale seda 5 p siirdamine. Kas keha annab märku juba, et päevad tulevad või on see tingitud ikkagi rohtudest?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

See on ravimite kõrvaltoime.
Terv,
AE