Kas on võimalik testida, kaua ma veel viljakas eas olen? 25.01.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 28 ja üks neist 'karjäärinaistest', kes sooviks lapse saamist veel vähemalt 5 aastat edasi lükata. Tean, et mu emal ja vanaemal on mõlemal olnud 40 eluaasta ringis müoom. Juhtusin BBC-st vaatama saadet, kus UK-s testiti naise võimalusi veel last saada, milleks a) hinnati tema allesjäänud munarakkude arvu ning b) teatud hormoonide taset. Kas midagi taolist on ka Eestis võimalik teha?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
munasarjade reservi suudab iga naistearst hinnata, eriti veel need, kes viljatuse raviga tegelevad.
AE