Tere, kas on mingi protsentid,et peale munajuhade lõikust võib rasedaks jääda? 20.02.20 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere kas on mingi võimalus jääda rasedaks ka peale munajuhade läbi lõikamist. Mul on öeldud ja tean üht naisterahvast kellel oli läbi lõigatud ja ta jäi ikka rasedaks 2 korda . Ja kas on mingi võimalus taastamiseks või peab ikka viljadus kliiniku abi paluma. Olen olnud viljakas nagu arstid on öelnud mulle et olen hästi viljakas naine.
Mul oli 27.08.2019 oli mul teine keiser ja lõigati juhad läbi. Teine küsimus kas on võimalik kui munajuhade taastamine kui on olnud teine keiser. Kuna mu abikaasa soovib väga teist last saada aga mure just sellest et kas on võimalus taastamiseks . Palun nõu?? Tänades teid.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
üksikuid rasestumise juhtusid on kirjeldatud, aga sellel lootma jääda ei soovita.
Kas munajuhate läbitavust õnnestub taastada, sõltub sellest, kuidas steriliseerimine on tehtud. Kui taastada ei õnnestu, jääb võimalus teha kehaväline viljastamine.
Võite pöörduda viljatusravi vastuvõtule kas kliinikumis või emmas-kummas Tallinna keskhaiglas.
Terv,
AE